Lwia bruzda – jak się jej pozbyć?

Author: Share:

Każdego dnia mimika twarzy zmienia się wielokrotnie wraz z wyrażanymi emocjami. Mięśnie twarzy rozluźniają się i kurczą nawet około 15 000 razy! Niestety ich ciągła praca powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych, które występują najczęściej w okolicy ust, oczu, czoła, układając się liniowo i poprzecznie. Do nieestetycznych zmian zalicza się m.in. powstałą pionową lwią bruzdę. W tym artykule przedstawione zostaną sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Czym jest lwia bruzda?

Lwia bruzda to nic innego jak zmarszczka układająca się pionowo pomiędzy łukami brwiowymi, która najczęściej dotyczy osób nadmiernie wyrażających za pomocą twarzy takie emocje jak gniew, zamyślenie bądź ekscytacja. Zmiana ta zostaje rozpoznana przeważnie u osób w okolicy 30 roku życia i spędza sen z powiek wszystkich zamartwiających się wyglądem zewnętrznym. Wraz z upływem lat zmniejsza się bowiem obecność kolagenu w skórze, co wpływa na zmniejszenie jej napięcia, elastyczności, a w konsekwencji powstawanie nowych – lub pogłębianie już istniejących zmarszczek. Twarz osoby posiadającej lwią bruzdę wygląda często przez to na poirytowaną lub niemiłą, co w znaczący sposób wpływa na ogólną niekorzyść.

Bruzda na czole – jak się jej pozbyć?

Istnieje wiele sposobów aby rozprawić się z niedoskonałością i niekoniecznie od razu należy uciekać się do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności warto postawić na domowe metody oraz odpowiednią pielęgnację. Jeśli jednak zmiany są zaawansowane to najlepsze efekty przyniosą zabiegi dostępne w salonach kosmetologicznych.

Lwia zmarszczka – botoks, zabieg, naturalne sposoby

Do domowych metod zwalczania mimicznej dolegliwości należy stosowanie peelingów i maseczek nawilżająco-odmładzających. Popularne stają się również ćwiczenia mięśni twarzy, które są niesamowicie efektywne wobec jeszcze mało zaawansowanych zmian. Warto pamiętać o zdrowym sposobie odżywiania, gdyż pożywienie w dużej mierze przekłada się na wygląd zewnętrzny. W diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców dodających skórze witalności, pełnowartościowych produktów oraz odpowiedniego nawodnienia.

Gdy domowe sposoby nie przynoszą efektów, a powstałe zmarszczki są głębokie należy szukać ratunku w gabinetach kosmetologicznych. Medycyna estetyczna posiada szereg rozwiązań o bardziej radykalnym działaniu ale zadowalającym i szybkim efekcie. W ofercie znajdą się takie zabiegi jak wypełnianie zmarszczki botoksem lub kwasem hialuronowym. Obie z metod są dość inwazyjne i polegają na wprowadzeniu igłą substancji w głąb skóry, widocznie zmniejszającej wielkość i głębokość zmiany. Zabieg z kwasem hialuronowym można wykonywać tylko o osób starszych, które posiadają rozległe zmarszczki, natomiast botoks także u osób młodszych. Oprócz nich można korzystać z zabiegów wykorzystujących działanie różnych laserów np. frakcyjnego lub erbowo-yagowego, w zależności którym dysponuje gabinet. Pewne jest jednak, że oferta jest na tyle różnorodna aby każdy znalazł metodę odpowiednią dla siebie.

  Następny artykuł

Rodzaje twarzy – sprawdź jak określić swój kształt twarzy