Jak wyszczuplić uda?

Author: Share:

Szczupłe, gładkie i umięśnione uda to marzenie każdej kobiety. Niestety, wiele kobiet ma problem z tym rejonem ciała, uda nie są takie, jak powinny być. Problemem kobiet jest cellulit, zbyt duży obwód ud, ich nieładny wygląd, wiotka skóra. Uda są kompleksem dla wielu kobiet, które z ich powodu unikają noszenia obcisłych spodni czy krótkich spódniczek. Na szczęście, są sposoby, aby uda stały się powodem dumy.

Grube uda – przyczyny

Grube uda, które są zmorą wielu kobiet, mogą mieć różne przyczyny. Część kobiet ma mylne wyobrażanie o swoim wyglądzie i wydaje im się, że uda są masywne. W rzeczywistości tak nie jest. Wygląd kobiecych uda wynika z anatomii. Kobiety, zwłaszcza te o budowie gruszki lub jabłka, mają grubsze uda, a górna część ciała jest szczupła. Przyczyną gruby ud mogą być również geny. Jeżeli mama i babcia mają masywne uda, to jest duża szansa, że również takie odziedziczy córka. Oczywiście, wszystkiego nie można zwalać na geny, ale często mają one duży wpływ na wygląd i sylwetkę. Kolejna, bardzo częsta przyczyny grubych, nieestetyczny ud, to otyłość i nadwaga. W tym wypadku winna jest zła dieta, brak ruchu, mało aktywny tryb życia. Kobiety mają skłonność do magazynowania tłuszczu w okolicach ud oraz bioder, więc po udach szybko widać, że kobieta ma problem z wagą.

Szczupłe uda – jak je osiągnąć?

Szczupłe, ładne uda wymagają sporo regularnej pracy i dużo silnej woli. Po pierwsze, należy zmienić styl odżywiania. Na początku, w celu zgubienia nadmiarowych kilogramów, można zastosować dietę, ale ważne jest, aby po osiągnięciu upragnionej wagi, znów nie powrócić do złych nawyków żywieniowych. Zdrowa, zbilansowana dieta nie tylko pomoże wyszczuplić uda i całą sylwetkę, ale również zapewni ładny wygład włosów, cery i paznokci, a także poprawi samopoczucie. Należy jeść dużo warzyw, owoców, produktów bogatych w błonnik i dobre tłuszcze. Trzeba odstawić słodyczy, fast foody oraz posiłki mocno przetworzone. Ważne jest odpowiednie nawodnienie. Należy pić dużo wody, 2-3 l dziennie, najlepiej niegazowanej oraz ziołowych herbatek, które mogą mieć działanie odchudzające. Zielona lub czerwona herbata wspomagają spalanie tłuszczu, dlatego są polecane osobom, które chcą zrzucić wagę. Drugi, równie istotny sposób na szczupłe uda to aktywność fizyczna. Nic tak nie poprawia wyglądu nóg, jak regularny ruch. W osiągnięciu szczupłych ud bardzo pomocny jest masaż i odpowiednie kosmetyki. Regularne masowane ud szczotką pobudza krążenie oraz przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Odpowiednio dobrane kosmetyki, z aktywnymi substancjami, np. kofeiną, mogą znacznie poprawić kształt ud.

Ćwiczenia na wyszczuplenie nóg

Aby mieć ładne nogi, trzeba się ruszać. Na początek warto zrezygnować z windy, chodzenie po schodach bardzo ładnie kształtuje wygląd nóg. Ważne są codzienne spacery, do pracy warto chodzić piechotą lub jeździć na rowerze. Ważne są również ćwiczenia fizyczne. Każdy może dobrać taką aktywność, która będzie sprawiać mu przyjemność. Może to być bieganie, pływanie, nordic walking. Do wyszczuplenia nóg polecane są ćwiczenia cardio, a także siłowe. Warto stosować je naprzemiennie. Podstawowe ćwiczenia, które poprawią wygląd nóg to przysiady, wykroki i wypady. Polecana jest tabata, która pozwala spalić dużo kalorii w krótkim czasie. Warto pamiętać, że nie da się wyszczuplić jednej partii ciała, trzeba wykonywać również ćwiczenia ogólnorozwojowe. Dobrą sposobem na ładne uda jest taniec, zumba czy pilates.

Jak widać, jest dużo sposobów na odchudzenie i wymodelowanie uda. Należy tylko pamiętać, że ważna jest regularność i silna wola. Ćwiczenia wykonywać należy 3-5 razy w tygodniu, a zdrowa dieta i ruch, powinny stać się stylem życia.

Poprzedni artykuł

Sylwetka osy – jak ją osiągnąć?

Następny artykuł

Dlaczego warto robić damskie pompki?