Sylwetka osy – jak ją osiągnąć?

Author: Share:

Każda kobieta chciałaby mieć talię osy. Niektórym udaje się zachować imponujące wcięcie w talii niemal przez całe życie, jednak większość pań ma z tym problem. Jest wiele przyczyn tego, że talia się poszerza, na szczęście dzięki racjonalnej diecie i odpowiednim ćwiczeniom można zapomnieć o tłuszczu odkładającym się w okolicach pasa.

Gdzie jest talia i jak ją zmierzyć?

Choć może to zaskakiwać, sporo osób nie wie, gdzie dokładnie jest talia. Dlatego niekiedy jest ona mierzona w niewłaściwym miejscu. Talia znajduje się w najwęższej części tułowia, nieco powyżej pępka. Mierząc talię centymetrem krawieckim, trzeba pamiętać o tym, by nie wciągać, ale także i nie wypychać brzucha i rozluźnić mięśnie. Pomiary powinno wykonywać się rano, przed zjedzeniem pierwszego posiłku. Z całą pewnością nie jest dobrym pomysłem sprawdzanie obwodu talii tuż po sutym obiedzie.

Czy wcięcie w talii reprezentuje kobiecość?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że panie z wyraźnym wcięciem w talii są postrzegane jako szczególnie kobiece. Talia osy od niepamiętnych czasów była uważana za bardzo atrakcyjną, ponieważ podświadomie kojarzy się ze zdrowiem i dobrymi genami. Mężczyźni uwielbiają podziwiać pięknie zarysowane kobiece kształty, które przypominają klepsydrę – partnerka z taką figurą jest dla nich ideałem.

Idealna talia to jaka?

Powstaje pytanie – ile centymetrów ma talia osy? Na ogół podaje się, że idealne proporcje ciała modelki to 90-60-90 (oznaczenie to dotyczy kolejno biustu, talii i bioder). Można zatem przyjąć, że wymarzona talia u kobiety wynosi właśnie 60 centymetrów. Warto jednak wiedzieć, że zdarzały się i zdarzają modelki z jeszcze węższymi taliami, choć wynik taki osiągnąć można raczej przez założenie gorsetu. Tak naprawdę ważne są proporcje – przy wydatnym biuście i szerokich biodrach wąska talia jest szczególnie efektowna, nawet jeśli jej obwód wynosi nieco więcej niż słynne 60 centymetrów.

Najlepsze ćwiczenia na talię osy

Ćwiczenia, dzięki którym można poprawić wygląd talii i całego brzucha, są skuteczne, choć na rezultaty niektóre panie muszą czekać dłużej. Dzieje się tak między innymi z powodu nieprzestrzegania właściwej diety, dlatego, decydując się na podjęcie treningów, należy też zadbać o odpowiednie menu. Na zachętę warto dodać, że ćwiczenia na talię są na ogół proste i przyjemne.

Jednym z ulubionych przez kobiety sposobów na uzyskanie idealnej talii jest kręcenie hula – hoop umieszczonym na wysokości pasa. Wystarczy, że codziennie poświęci się kilka minut na kręcenie plastikowym krążkiem, by zauważyć, że wcięcie w talii jest wyraźniejsze, a brzuch stał się płaski. Trzeba zaznaczyć, że to ćwiczenie wzmacnia też kręgosłup i sprawia, że sylwetka staje się bardziej wyprostowana, co optycznie jeszcze bardziej wyszczupla talię. Nie należy zapominać o ćwiczeniach izometrycznych wykonywanych na podłodze. Mogą to być tak zwane ”nożyce” lub ćwiczenia z wymachami nóg. Ważne jest też wykonywanie treningów ogólnorozwojowych, bo to właśnie dzięki nim spalany jest tłuszcz.

Poprzedni artykuł

Morsowanie – moda czy zdrowie?

Następny artykuł

Jak wyszczuplić uda?