Zioła na potencję – co należy o nich wiedzieć?

Author: Share:

Problemy związane z potencją i libido dotykają coraz większej ilości Polaków. Na rynku dostępnych jest wiele leków na tę dolegliwość, jednak w pierwszej kolejności warto przetestować preparaty ziołowe. Co wpływa na problemy z libido? Jakie zioła mogą pomóc? Podpowiadamy.

Skąd się biorą problemy z potencją i libido?

Popęd seksualny jest naturalnym odczuciem każdego człowieka, a jego zaspokajanie należy do podstawowych potrzeb. Czym konkretnie jest libido? Jest to stan aktywności seksualnej, motywacji i zainteresowania osobą będącą obiektem pożądania. Libido nie ma wartości stałej, zmienia się ono w zależności od okresu życia.

Popęd seksualny warunkowany jest przez hormony. W przypadku mężczyzn jest to poziom testosteronu. U kobiet za libido odpowiadają estrogeny, które wydzielają się głównie w pierwszej fazie owulacji. Należy również zdawać sobie sprawę, że poziom hormonów może ulegać wahaniom zależnie od pory miesiąca, a nawet dnia. Czym mogą być spowodowane problemy z potencją i libido?

Obniżony popęd seksualny może mieć wiele przyczyn. Jednym z najczęstszych są zaburzenia hormonalne. Za spadek libido i obniżenie aktywności seksualnej mogą również odpowiadać leki. Szczególnie należy tutaj wymienić te obniżające ciśnienie lub antydepresyjne. Na problemy z potencją i libido duży wpływ ma również niezdrowy tryb życia. Stres, używki lub alkohol mogą mieć poważny wpływ na życie seksualne.

Jakie zioła na potencję i libido stosować?

Częstym składnikiem leków na potencję jest korzeń maca. Pozytywnie wpływa on na libido zarówno damskie jak i męskie. Poza tym ułatwia on erekcję, a także ma wpływ na ruchliwość plemników. Sprawia to, że jest często polecany przy leczeniu niepłodności. Przy problemach z potencją warto również stosować żeń-szeń. Zioła te zawierają substancje niezbędne w procesie erekcji.

Niewiele osób wie, że pozytywny wpływ na libido ma również lubczyk. Jest to przyprawa, która posiada nie tylko właściwości smakowe, ale również te wpływające na problemy z popędem seksualnym. Zawiera on substancje mające wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych, które mają duże znaczenie w kwestii osiągania podniecenia.

Wśród ziół pozytywnie wpływających na potencję wymienić należy również miłorząb. Zawiera on substancje, które pozytywnie wpływają na krążenie co bezpośrednio przekłada się na możliwości osiągnięcia orgazmu. W przypadku problemów z libido przed sięgnięciem po leki warto przetestować preparaty ziołowe. Duży ich wybór można znaleźć pod linkiem: https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido.

Poprzedni artykuł

Stewia – właściwości i zastosowanie

Następny artykuł

Czym jest endometrioza i jak ją leczyć?