Idealny eyeliner – w pisaku, czy eyeliner w żelu?

Author: Share:

Obecnie, popularna kreska, jest podstawowym elementem makijażu. Zagęszcza ona linię rzęs i podkreśla kolor tęczówki naszego oka. Najpopularniejszym kolorem kreski jest czarny, chociaż coraz częściej można spotkać się z kolorową, czy nawet brokatową kreską.

Najlepszy eyeliner – charakterystyka

W drogeriach można się natknąć na różne rodzaje eyelinerów. Dużą popularnością i uznaniem użytkowniczek cieszy się eyeliner w pisaku. To dobry produkt dla osób, które dopiero uczą się malować kreski na powiece. Jego ogromną zaletą jest łatwe aplikowanie. Nie trzeba być specem od makijażu, by nauczyć się nim sprawnie posługiwać. Aplikacja nie wymaga też żadnych dodatkowych akcesoriów, co jest kolejnym dużym plusem.

Alternatywą dla eyelinera w pisaku jest eyeliner w żelu. Do jego aplikacji potrzebny jest skośny lub cienki pędzelek. Niektóre eyelinery w żelu mają już w zestawie tego typu pędzelki. Żel ma gęstą konsystencję co sprawia, że aplikacja takiego eyelinera jest nieco trudniejsza. Dzięki temu też kreska szybko zastyga na powiece, co zapobiega powstaniu kolejnej linii tuż nad tą właściwą. Zaletą eyelinera w żelu jest głęboki kolor, który umożliwia namalowanie kreski w intensywnym odcieniu czerni. Eyelinery w żelu są też bardzo wydajne i starczają na długi okres czasu. Wadą tego produktu jest trudność w zmywaniu. Trudno się go usuwa z powieki.

Którym eyelinerem uzyskamy równe kreski na oczach?

Namalowanie idealnej kreski wymaga wprawy i umiejętności. Jednak jedne typy eyelinerów są łatwiejsze w aplikacji, inne trudniejsze. Jeśli nie jesteśmy mistrzyniami kreski dużo łatwiej będzie nam namalować prostą linię eyelinerem w pisaku lub w żelu. Eyeliner, który nakłada się pędzelkiem może sprawiać trudności przy aplikacji osobom, które nie mają jeszcze wprawionej ręki do malowania.

Czy wodoodporny eyeliner faktycznie działa?

Wodoodporny eyeliner ma wiele zalet. Dzięki niemu nasza kreska długo utrzyma się w nienaruszonym stanie. Tego typu eyelinery są bardziej trwałe i dłużej powalają cieszyć się nienagannym makijażem. Jedyną wadą tego typu produkt są trudności z jego zmywaniem. To jednak niewielka cena za idealną kreskę, która trzyma się cały dzień. Jeśli korzystamy z eyelinera wodoodpornego, warto zaopatrzyć się w dobry płyn do demakijażu. Wodoodporny eyeliner sprawdza się doskonale bo jest wytrzymały i nie rozmazuje się tak jak zwykłe eyelinery.

Brokatowy eyeliner, jako perfekcyjne wykończenie makijażu

Tradycyjne, czarne eyelinery świetnie sprawdzają się makijażu codziennym. Jak to wygląda w przypadku makijażu wyjściowego? Oczywiście, czarny eyeliner jest bardzo uniwersalny i pasuje do każdego makijażu. Jeśli jednak chcemy zaszaleć i uzyskać bardziej imprezowy wygląd, warto użyć eyelinera kolorowego lub brokatowego. Brokatowy eyeliner nada nam wyjątkowego wyglądu i będzie doskonałym uzupełnieniem imprezowej stylizacji.

Kreska na powiece jest obowiązkowym elementem codziennego makijażu wielu kobiet. Czarna kreska to już klasyk. Powiększa oko i podkreśla jego kolor. Jeśli jednak czarna kreska wydaje nam się nudna, możemy sięgnąć po mniej banalne eyelinery. Brokatowy eyeliner z pewnością doda charakteru naszemu makijażowi i będzie świetnym dodatkiem nawet do codziennej stylizacji.

Poprzedni artykuł

Opalenizna – rzeczy które warto wiedzieć

Następny artykuł

Czy peeling z kawy na twarz przynosi efekty?