Czy dieta pudełkowa ma sens?

Author: Share:

Dieta pudełkowa to nic innego jak catering dietetyczny, który cieszy się ogromną popularnością. Podstawowymi powodami, dla których osoby decydują się na korzystanie z diety pudełkowej jest chęć stracenia niechcianych kilogramów lub brak czasu na przygotowanie posiłków. Obecnie na rynku działa bardzo wiele firm cateringowych oferujących szeroką gamę usług.

Głównym zamysłem diety pudełkowej jest współpraca dietetyka z kucharzami, dzięki czemu klient nie musi tracić czasu na zakupy i gotowanie. Wystarczy znaleźć firmę cateringową, której oferta odpowiada oczekiwaniom i zamówić posiłki pod wskazany adres. Takie rozwiązanie jest idealną opcją dla osób zapracowanych, tych którzy gotować nie lubią oraz osób chcących zdrowo jeść i przy okazji chudnąć. Głównym założeniem pudełkowej diety jest przyzwyczajenie do regularnych i zdrowych posiłków oraz unikanie podjadania między nimi.

Na czym polega codzienny katering dietetyczny?

Dieta pudełkowa polega na dostarczaniu 5 zdrowych, zbilansowanych posiłków dziennie. Catering dostarczany jest do domu lub miejsca pracy przez firmę zajmującą się przygotowaniem posiłków. Gotowe potrawy pakowane są w pojemniki i codziennie dostarczane pod wskazany adres – nie trzeba się więc niczym przejmować, ponieważ z samego rana (lub na wskazaną godzinę) jedzenie czeka pod drzwiami wejściowymi domu. Jedyne co trzeba/można zrobić to ewentualnie podgrzać dostarczone jedzenie.

Tygodniowe posiłki skomponowane są tak, że codziennie dostarczane są inne dania przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego i zbilansowanego żywienia, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Jedną z głównych zalet diety pudełkowej jest to, że wiele firm oferuje bardzo spersonalizowaną ofertę nastawioną np. na mniejszą ilość kalorii – jeśli planuje się schudnąć lub catering typowo zdrowotny, niezawierający określonych produktów, których z wielu względów klient nie może jeść – nietolerancja, uczulenie lub po prostu nie lubienie konkretnego składnika jak np. kolendry czy cebuli. Możliwe jest również wybranie diety m.in. wegetariańskiej, wegańskiej, tradycyjnej (z mięsem), bez laktozy lub określonej w kaloriach – 1000 kcal, 1200 kcal, 2000 kcal itd.

Wady i zalety diet pudełkowych

Świat nie stoi w miejscu i tego samego wymaga od ludzi, przez co społeczeństwa żyją w ciągłym biegu a wielu nie jest w stanie znaleźć czasu na przygotowanie zbilansowanych posiłków. Diety pudełkowe są więc świetną alternatywą nie tylko dla gotowania, ale również dla odżywiania się „na szybko, na mieście”.

Dzięki współpracy firm z dietetykami dostarczane posiłki zawierają wszelkie niezbędne składniki odżywcze i odpowiednią ilość kalorii dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Niezwykle wygodne jest również otrzymywanie posiłków, które wędrują do klienta w transporcie chłodniczym i dostarczane są pod wskazany adres o określonej porze dnia.

Wadą diet pudełkowych jest niestety ich cena.

Jak dopasować najlepszy katering do swoich potrzeb?

Dzięki bogatej ofercie rynkowej nie trudno znaleźć odpowiednią firmę cateringową. Należy jedynie wybrać miasto i sprawdzić co do zaproponowania ma dany catering. Warto określić również w jakim celu się go zamawia, czy to kwestia zdrowotna, braku czasu, a może chęć zrzucenia masy. Odpowiadając na najważniejsze pytania bez trudu znaleźć można catering spełniający wszystkie oczekiwania.

  Następny artykuł

Sok z surowego ziemniaka i jego właściwości zdrowotne